Együtt a munkavállalásért Vas megyében
A GINOP 5.1.5-16 Nem állami szervezetek munkaerő-piaci szolgáltatásainak támogatása elnevezésű program célja a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat által biztosított munkaerőpiaci eszközök hatékonyságának növelése személyre szabott szolgáltatások révén, tekintettel arra, hogy a Kormány célul tűzte ki a Partnerségi Megállapodásban a munkaerő kínálat fejlesztését aktív eszközökkel, továbbá a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat által megvalósított munkaerő-piaci programok civil és nonprofit szervezetek által nyújtott szolgáltatásokkal való kiegészítését.
A projekt célcsoportjába azok a regisztrált álláskereső személyek tartoznak, akik:
- akik 25 év alattiak,
- vagy alacsony (ISCED 1-2.) iskolai végzettségűek,
- vagy elavult (munkaerőpiacon nem hasznosítható vagy a bevonást megelőzően 15 évvel megszerzett) szakképesítéssel rendelkeznek,
- vagy 50 év felettiek,
- vagy a gyermekgondozást, családtag ápolását követően kívánnak visszatérni a munkaerőpiacra
Továbbá részt vehetnek a projektben azok a személyek is, akik közvetítést kérőként nyilvántartottak, vagy inaktívak, és programba vonásuk érdekében szolgáltatáskérőként kérik nyilvántartásba vételüket. A projektbe a lakóhely, illetve tartózkodási hely szerint illetékes járási hivatal Foglalkoztatási Osztálya irányíthatja az érdeklődőket.
A 100 660 000 millió forintos forrásból megvalósuló GINOP 5.1.5-16-2017-00016 kódszámú, „Együtt a munkavállalásért Vas megyében” című projekt keretében széleskörű munkaerőpiaci szolgáltatások révén kaphatnak segítséget a célcsoportba tartozó személyek annak érdekében, hogy visszataláljanak a munka világába. A programot az FŐKEFE Közhasznú Nonprofit Kft. és a Debreceni Rehabilitációs Közhasznú Egyesület két fős konzorciuma valósítja meg, a Vas Megyei Kormányhivatallal együttműködésben. A 2017.09.01. én indult projektbe 1342 fő bevonását tervezzük 2020. november 28-ig.
Az érintett személyek a megye minden járásában hozzáférhetnek a szolgáltatásokhoz, annak érdekében, hogy a munkaerőpiaci visszatérésüket minél hatékonyabban segíthessék elő a szolgáltató szervezetek.
A konzorcium ügyfélfogadási helyszínei az alábbi címeken érhetők el, előre egyeztetett időpontban:
- Bük, Széchenyi u. 44
- Celldömölk, Dr. Géfin Lajos tér 1.
- Csákánydoroszló, Vasút utca 11
- Győrvár, Balogh Ádám u. 109.
- Jánosháza, József Attila u. 36
- Körmend, Rákóczi utca 33.
- Kőszeg, Jurisics tér 13.
- Őriszentpéter, Városszer 55
- Répcelak, Radó Kálmán tér 2
- Sárvár, Várkerület utca 1.
- Sé, Szabadság u. 29
- Szentgotthárd, Széll Kálmán tér 11.
- Szombathely, Fő tér 24/I.
- Szombathely, Rumi út 142.
- Vasvár, Bartók Béla utca 4.
A projektbe irányítást követően minden programrésztvevő részére egyéni fejlesztési terv készül, mely meghatározza a munkaerőpiaci reintegrációhoz szükséges, igénybe vehető szolgáltatások körét, melyek az alábbiak lehetnek:
- egyéni munkatanácsadás,
- pszichológiai tanácsadás,
- szociális információ nyújtás,
- személyre szóló állásfeltárás és elhelyezés,
- mentori szolgáltatás,
- egyéni álláskeresési tanácsadás,
- Álláskereső Klub,
- munkahelyi környezetbe történő beilleszkedés,
- vállalkozóvá válás elősegítése.
A projekt kiemelt célja továbbá a bevont személyek nyílt munkaerőpiaci elhelyezésének elősegítése, melynek érdekében széles körű munkaadói kapcsolatok kialakítására, és a célcsoporttagok egyéni igényeinek megfelelő állások feltárására törekszünk, az elhelyezkedést támogató szolgáltatások biztosítása mellett.
További tájékoztatás Zsupos-Bereczki Tímeától, a projekt szakmai vezetőjétől kérhető, a bereczki.timea@fokefe.hu e-mail címen, vagy a +36-30-756-2461 telefonszámon.
A PROJEKT TÁMOGATÁSI SZERZŐDÉSE ELÉRHETŐ: az alábbi linken.